Oled jõudnud Eesti Jaakobitee Sõprade Seltsi kodulehele. Meie eesmärgiks on koguda ja vahendada kõikvõimalikku teavet, mis puudutab palverännakut Santiago de Compostelasse ehk caminot ehk jaakobiteed ning palverännakuid Eesti jaakobiteedel, mis ühendavad Eesti Jaakobi kirikuid. Siin veebilehel leiad praktilisi vastuseid praktilistele küsimustele, ajalugu, oma- ja muukeelseid filme, seriaale ja raamatuid, mis käsitlevad jaakobiteed. Samuti koondame siia jaakobiteed puudutavaid teadustöid, viiteid temaatilistele artiklitele ja telesaadetele.

Jaakobitee Sõprade Selts sünd 1. veebruaril 2015. aastal oli loomulikuks jätkuks eelnevale ehk siis aasta varasemale veebilehele, alates 2011. aastast toimuvatele Eesti jaakobitee palverändurite kokkutulekutele ning 2010 avanenud Facebooki leheküljele. Leiame, et jaakobitee palverändureid koondav vabakond on vajalik, sest palverännakud maailma erinevatesse pühadesse paikadesse ja ka Eestis kohapeal saavad üha enam tähelepanu ning muutuvad järjest populaarsemaks viisiks võtta aeg maha, leida vastuseid küsimustele, otsida iseennast ja Jumalat.

Seltsis toimetame põhikirjaliselt ja õhinapõhiselt. Tunneme, et ise palverännul käinutena tahame midagi tagasi anda nii jaakobiteele kui järgmistele minejatele.

Põhikiri
Liitu seltsiga

Hea meelega ootame lehele täiendusi, ettepanekuid, soovitusi, sest just Sinu jagatud infokild võib olla kellegi jaoks oluliseks abiks tema palverännakul edasi jõudmiseks.

Buen Camino!